Czy pamiętamy, że żyjemy?

Czwartek, 19 października, był wyjątkowym dniem obchodów. A to ze względu na grę miejską, trwającą od godz. 10.00 do około godz. 17.00, której hasłem przewodnim było zdanie: „Pamiętaj, że żyjesz!”. 12 drużyn, przybrawszy fantazyjne nazwy, ruszyło po zwycięstwo! Trasa zaczynała się w kawiarni „Magia” obok kolegiaty, gdzie uczestnicy dostawali pierwsze wytyczne i biegła przez Kanę, pomnik Mikołaja Kopernika koło Collegium Witkowskiego, Wieżę Mariacką, pomnik Adama Mickiewicza na Rynku Głównym, kaplicę bł. Wincentego Kadłubka w kościele św. Wojciecha, restaurację Camino na ul. Stolarskiej, a kończyła się w miejscu zwanym popularnie „wchodziarnią”, usytuowanym nad zakrystią kolegiaty. Na zawodników czekały przeróżne zadania, m. in. pytanie, po co przychodzi się do duszpasterstwa (połączone z wyszukaniem informacji pomocniczych w różnych numerach „Ignisa”), przeczytanie listu od księdza duszpasterza traktującego o znaczeniu kwiatów i złożenie takowych (zakupionych u krakowskich kwiaciarek) wraz z modlitwą Matce Bożej, rozmowa w parach na wylosowane tematy (nad herbatą i pysznymi naleśnikami), czy… wymiana dętki w rowerze.

Drużyny startowały o różnych porach, a cała zabawa trwała około 1,5 godziny. Dotarły do nas wieści, że po oficjalnych godzinach trwania gry, na trasę ruszyła ekipa organizatorów, która zamykając kolejne „punkty”, przy okazji także świetnie się bawiła. Powiedzielibyśmy chętnie, że wszyscy są wygrani, lecz muszą być i ci lepsi od innych. Z przyjemnością więc ogłaszamy, iż najlepiej zaznajomiona z tajnikami „Ignisa”, znaczeniem kwiatów czy budową roweru okazała się drużyna o nazwie „Poznańska”, złożona z Aleksandry Malinki, Doroty Olewińskiej i Dominika Feliksa. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca było nie co innego jak bilet na kolejną przygodę – voucher do escape roomu.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim biorącym udział życzymy niezrażania się i wykorzystania swojego zapału w kolejnych zawodach, zaś Czytelników niniejszej relacji zapraszamy na kolejne jubileuszowe wydarzenia!

2017-10-19 Gra Miejska

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

fot. Radek Jajko