Niech żyje Bal!

zdjęcie z rozpoczęcia balu

Wielki Bal – 21.10.2017

Po porannej rozgrzewce intelektualnej w postaci sympozjum naukowego, w sobotni wieczór nadszedł czas na (wcale niemałe!) co nieco dla ciała – czyli Wielki Bal. Najbardziej wyczekiwana impreza zarówno wśród duszpasterskiej młodzieży, jak i pośród absolwentów.

Zanim nastał czas tańców, hulanek i swawoli, tłumnie udaliśmy się na Mszę Świętą odprawioną przed duszpasterza Dariusza Talika w koncelebrze z innymi duszpasterzami, którzy zjechali z całego kraju na obchody naszego Jubileuszu.

Niewiele później okazało się, że tego wieczoru wszystkie drogi prowadziły do Hotelu Centrum i punktualnie o 20:00 mogliśmy rozpocząć wspólną zabawę. W uroczysty nastrój wprowadzili nas: ksiądz Dariusz Talik oraz Klaudia Gajewska – główna organizatorka balu. Po słowach powitania i toaście wzniesionym lampką szampana wszyscy goście mieli przyjemność podziwiać pokazowego poloneza, przygotowanego i odtańczonego przez obecnych członków duszpasterstwa. Widownia nie mogła oderwać wzroku od tańczących tak samo, jak partnerzy przez cały taniec wpatrzeni byli w swoje towarzyszki.

Po zakończeniu części oficjalnych nie pozostało nic innego, jak oddać się szampańskiej zabawie. Pary wirowały na parkiecie, przyjaciele mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanym do tego miejscu, a wielbiciele słodyczy rozkoszować się ich smakiem pod fontanną czekoladowego fondue.

Na parkiecie praktycznie ani przez chwilę nie było wolnego miejsca, a niestrudzeni tancerze nie mieli kiedy zaczerpnąć oddechu. O sukcesie imprezy najlepiej świadczy fakt, że co prawda salę goście opuścili po 5 nad ranem, to jednak niektóre powroty w gronie przyjaciół potrafiły przeciągnąć się do późnego poranka.

I nie pozostaje nic innego, jak życzyć sobie, żeby taki bal, Wielki Bal, powtórzył się odrobinę wcześniej, niż na 100-lecie naszego duszpasterstwa!

2017-10-21 Wielki Bal

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank