Media o nas

Abp Jędraszewski: porządek naszego ducha powinien być oddany Bogu

Cały porządek naszego ducha, cała nasza głębia musi być oddana Bogu. Jeżeli tak jest to wszystko inne nabiera właściwych proporcji i kształtów – mówił do studentów i absolwentów abp Marek Jędraszewski. W niedzielę wieczorem przewodniczył Mszy św. w kolegiacie św. Anny w Krakowie, która zakończyła oficjalne obchody 90-lecia istnienia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny.

Źródło: ekai.pl


Rodzinka biskupa Pietraszki

W tym roku mija 90 lat, odkąd Duszpasterstwo Akademickie św. Anny rozpoczęło swoją działalność. Dziś należą do niego dziesiątki studentów, jednak nie zawsze tak było. Jak wyglądała działalność duszpasterska w Krakowie w latach 60. i 70. XX w., doskonale pamiętają państwo Kamykowscy.

Źródło: gosc.pl


Kraków: „Czy Kościół jest nadzieją młodych?” – sympozjum z okazji 90-lecia duszpasterstwa św. Anny

Młodzi ludzie szukają nadziei na życie w pełni wartościowe i piękne. Oni Kościoła potrzebują! Potrzebują modlitwy, sakramentów, wspólnoty, przyjaźni, wiedzy, autorytetów. W świecie doczesnym to Kościół jest ostoją tego, co trwałe, na czym warto się opierać. Nie tylko Kościół jest nadzieją młodych, ale i młodzi, odradzający się przez sakramenty święte i modlitwę – są nadzieją dla Kościoła – mówili 21 października uczestnicy sympozjum pt. „Czy Kościół jest nadzieją młodych?”. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji jubileuszu 90-lecia duszpasterstwa akademickiego przy kolegiacie św. Anny w Krakowie.

Źródło: ekai.pl


Kraków: gra miejska na 90-lecie duszpasterstwa akademickiego przy Kolegiacie św. Anny

„Pamiętaj, że żyjesz!” – pod takim hasłem na terenie Krakowa odbyła się 19 października gra miejska, którą zorganizowali studenci z Duszpasterstwa Akademickiego przy Kolegiacie św. Anny. Świętuje ono 90-lecie powstania. Celem zabawy było zwrócenie uwagi uczestników na to, co jest dla nich ważne, a co najważniejsze? Jak żyć z pasją i co kryje w sobie słowo „wspólnota”? W grze uczestniczyło kilkanaście drużyn dzieci oraz studentów.

Źródło: ekai.pl


KRONIKA: 21.10.2017, 21.30

 

 

 

Źródło: krakow.tvp.pl


Jubileusz 90-lecia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie

Najstarsze Duszpasterstwo Akademickie to DA św. Anny w Krakowie. Zostało założone w październiku 1927 roku decyzją abp. Adama Stefana Sapiehy. Ma zatem 90 lat! Z tej okazji organizowane są obchody jubileuszowe.

Źródło: franciszkanska3.pl


Jubileusz 90-lecia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie

Nabożeństwa, gra miejska, sympozjum naukowe, koncerty i spotkania z absolwentami – w ten sposób Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Krakowie obchodzi 90. rocznicę istnienia. Jubileuszowe świętowanie potrwa cały tydzień. Centralnym punktem obchodów będzie Msza Akademicka w niedzielę 22 października, celebrowana przez duszpasterzy akademickich z całej Polski pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

Źródło: niedziela.pl


Jubileusz 90-lecia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie

Jubileusz 90-lecia Duszpasterstwa Akademickiego przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie to święto pierwszego duszpasterstwa studentów w Polsce. Powstało w 1927 roku z inicjatywy metropolity krakowskiego abp. Adama Stefana Sapiehy. Na przestrzeni 90 lat istnienia na jego czele stało jedenastu duszpasterzy, a w pracę ze studentami angażowały się tak znane osobistości jak kard. Karol Wojtyła, ks. prof. Józef Tischner, ks. Mieczysław Maliński, ks. prof. Józef Heller oraz prof. Wanda Półtawska. Jubileusz objął patronatem honorowym abp Marek Jędraszewski, który będzie przewodniczył centralnym uroczystościom.

Źródło: krakow.tvp.pl


Duszpasterstwo Akademickie św. Anny ma już 90 lat

Najstarsze duszpasterstwo akademickie w Polsce kończy 90 lat. Historia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny sięga 1927 roku, gdy arcybiskup Adam Stefan Sapieha powołał pierwszego kapelana studentów, ks. Stanisława Sapińskiego. Od tego czasu kolejne pokolenia studentów i kapłanów tworzą jego historię.

Źródło: www.radiokrakow.pl


Chciałam być Bożym instrumentem

Jubileusz 90-lecia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny trwa w najlepsze. W środę wieczorem studenci i absolwenci spotkali się, by powspominać duszpasterskie czasy. 
 

Źródło: krakow.gosc.pl

 

 


Kolacja u Anny

Nie ma chyba lepszego sposobu na przyciągnięcie krakowskich studentów niż… darmowe jedzenie. Być może dlatego Duszpasterstwo Akademickie św. Anny nie narzeka na brak nowych twarzy. 
 

Źródło: krakow.gosc.pl

 

 


Święto przyjaźni i modlitwy

Niedzielną Mszą św. rozpoczęło się świętowanie jubileuszu DA św. Anny – najstarszego duszpasterstwa akademickiego w Polsce. 
 

Źródło: krakow.gosc.pl

 

 


90. urodziny najstarszego duszpasterstwa w Polsce

Nabożeństwa, gra miejska, sympozjum naukowe, koncerty i spotkania z absolwentami – w ten sposób Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Krakowie obchodzi 90. rocznicę istnienia. Jubileuszowe świętowanie potrwa cały tydzień. Centralnym punktem obchodów będzie Msza Akademicka w niedzielę 22 października, celebrowana przez duszpasterzy akademickich z całej Polski pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

Źródło: stacja7.pl

 


Zbierają na jubileusz

Z okazji 97. urodzin św. Jana Pawła II krakowscy studenci przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali 21 maja w Kolegiacie św. Anny. Wydarzenie było połączone ze zbiórką pieniędzy na organizację jubileuszu duszpasterstw akademickich w Polsce.

Źródło: krakow.gosc.pl

 


Koncert ,,Ja Jestem Papież Fatimy” – zapowiedź wydarzenia

W najbliższą niedzielę 21 maja w Kolegiacie św. Anny w Krakowie odbędzie się jubileuszowy spektakl słowno-muzyczny oparty na poezji Jana Pawła II. Całość rozpocznie się o godzinie 18.00.
Wydarzenie będzie nawiązywać do szczególnej czci Matki Bożej Fatimskiej, przez którą papież słowami: ,,Totus Tuus”, zawierzył całego siebie. Będzie to również okazja do upamiętnienia 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Źródło: www.deon.pl

 


Pierwsze duszpasterstwo akademickie w Polsce ma 90 lat!

Rozpoczęły się przygotowania do jubileuszu 90-lecia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie – pierwszej takiej wspólnoty w Polsce. Główne obchody odbędą się w dniach 15-22 października br. Historia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny sięga 1927 roku, gdy abp Adam Stefan Sapieha powołał pierwszego kapelana studentów, ks. Stanisława Sapińskiego. Tym samym stało się ono pierwszym duszpasterstwem akademickim w Polsce.

 

Źródło: ekai.pl


Studenci zbierają na 90. urodziny pierwszego duszpasterstwa akademickiego w Polsce

W październiku krakowskie Duszpasterstwo Akademickie św. Anny, a zarazem pierwsze takie duszpasterstwo w Polsce, będzie obchodzić 90-lecie istnienia. W niedzielę wieczorem w kolegiacie św. Anny zbiórkę na ten cel rozpoczął montaż słowno-muzyczny przygotowany z okazji 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

 

Źródło: ekai.pl

 


Rozmowy o wierze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów nie ma – pisał ksiądz Jan Twardowski. Jak wierzyć i żyć w dzisiejszym świecie? Stawiamy odważne pytania i wraz z naszymi gośćmi szukamy na nie odpowiedzi. Ale nie podajemy gotowych recept! Gość programu ks. dr Andrzej Sarnacki SJ

 

Źródło: www.radiokrakow.pl

 


Jubileusz duszpasterstw akademickich

W niedzielę 21 maja studenci z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny rozpoczęli zbiórkę funduszy na centralne obchody 90-lecia duszpasterstw akademickich w Polsce. Główne wydarzenia związane z tym jubileuszem rozpoczną się w poniedziałek 16 października, a zakończą w niedzielę 22 października.

 

Źródło: franciszkanska3.pl

 


Kraków: w tym roku mija 90 lat Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny – pierwszego w Polsce

Rozpoczęły się przygotowania do jubileuszu 90-lecia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie – pierwszej takiej wspólnoty w Polsce. Główne obchody odbędą się w dniach 15-22 października.

 

Źródło: niedziela.pl